BİGG SPOR Ödülleri Yarışma Duyurusu

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TÜBİTAK iş birliğinde spor ve sporla ilişkili tüm alanlarda yeni bilgi üretilmesi, yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesi, teknolojik girişimciliğin desteklenmesi, spor teknolojileri alanında farkındalığın artırılması amaçlarıyla “BİGG SPOR Ödülleri” yarışması düzenlenecek. “BİGG SPOR Ödülleri” yarışması ile spor teknolojileri alanında yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin ve özgün farklılıkları olan, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan ve aşağıda belirtilen (yarışma konuları ve kapsamı) alanlarda spor teknolojisi ürünlerinin ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılması hedeflenmektedir. Yarışma sürecinde spor teknolojilerindeki gelişmelerin ele alınacağı panel ve yarışmacıların mentor ve yatırımcılarla buluşacağı etkinlikler düzenlenecek.

Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek en fazla 5 firmaya toplam 4.500.000 TL para ödülü ve ayrıca BİGG SPOR Ödül Belgesi verilecektir.

Yarışma Konuları ve Kapsamı:

Yarışma kapsamında, aşağıda belirtilen alanlarda başvurular kabul edilecektir.

• İthal spor malzemelerinin yerlileştirilmesi

• Spor teknolojilerinde artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları

• Sporla ilişkili istatistik ve büyük veri analizi uygulamaları

• Sporda yapay zekâ uygulamaları

• Sporda sensör teknolojisi

• Sporda antrenman teknolojileri

• Bireysel ve takım takip analiz sistemleri

Başvuru Şartları:

“BİGG Spor” Ödülleri yarışmasına aşağıdaki şartları sağlayan firmalar başvurabilecektir:

·        1512 BİGG Girişimcilik Destek Programı veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmüş olan Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında destek almış olan yukarıda belirtilen alanlarda ürün sunan ve geliştirmekte olan firmalar,

·        Yukarıda belirtilen alanlarda ürün sunan ve geliştirmekte olan Türkiye’de yerleşik tüm firmalar

Son başvuru tarihi: 15 Kasım 2023