DEKVEP – Açık İnovasyon Program Başvuruları Başladı

Döngüsel Ekonomi ve Kaynak Verimliliği Platformu Projesi (DEKVEP) kapsamında Tekstil, Plastik ve Beyaz Eşya sektörlerinde yer alan firmalarda gerçekleştirilen çalışmalar odağında firmaların döngüselliğe yönelik fırsat alanları ve başta teknik alanda olmak üzere ihtiyaçları belirlenmektedir. Bu fırsatların gerçekleşmesi ve ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yenilikçi döngüsel çözümlerin üretilip doğru adreslerle buluşturulabilmesi için bir Açık İnovasyon süreci başlatılmıştır.

Bu çerçevede döngüsel ekonomi uygulamaları kapsamında tekstil, plastik ve beyaz eşya sektörleri ve değer zincirlerinde; temiz üretim, kaynak verimliliği, atık yönetimi, yenilenebilir enerji çözümleri vb. alanlarda yenilikçi fikir ve geliştirilen teknolojik çözümlerin toplanması için açık inovasyon çağrısı hayata geçirilmektedir.

Toplanan çözümler projenin değerlendirme komitesinin değerlendirilmesinin ardından seçilen çözümlerin SKD Türkiye ve İSO üyesi firmalarla buluşturulması hedeflenmektedir. Böylece sektör firmalarının ilgili alanlarda çözüm üreten ürün/teknoloji/hizmet hakkında bilgi sahibi olmalarının ve çözüm sunan şirketler ile iş birlikleri geliştirmelerinin yolu açılmış olacaktır.

Açık İnovasyon çağrısına başvurmak isteyen Teknoloji Geliştiren Firma / Tedarikçi / Girişimcilerin 7 Temmuz 2023 tarihine kadar aşağıdaki formu doldurmaları gerekmektedir.

Formu doldurmak için lütfen tıklayın!