Hasan Tahsin

Hasan Tahsin, 2002 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Çocukluk döneminde ailesi esnaflıkla uğraşan Hasan Tahsin, mezuniyetinin ardından vatani görevini Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nda Sistem Analiz Mühendisi olarak gerçekleştirdi. Bu süreçte yeniden yapılanma ve tasarruf tedbirleri projelerinde aktif rol aldı.

Odunpazarı Belediyesi’nde Stratejik Planlama Uzmanı ve Odunpazarı Evleri Yaşatma Projesi Koordinatörü olarak 2005 yılında başladığı kariyerine; farklı kurumlarda Planlama Müdürü, Strateji ve İş Geliştirme Sorumlusu ve ERP Danışmanı olarak devam etti.

Hayat boyu öğrenme gayesi ile hareket ederek; proje yönetimi, süreç iyileştirme, kalite sistemleri, stratejik planlama gibi konularda uzmanlığını derinleştirdi. Sektörde kazandığı bilgi birikimini 2015 yılında kurduğu Yönetim İşaretleri Danışmanlık ve Müşavirlik şirketi çatısı altında birleştirdi. Mersin Akdeniz, Kütahya Simav ve Edirne Keşan Belediyelerinde stratejik planlama alanında danışmanlık verdi. Mersin Akdeniz ve Edirne Keşan Belediyeleri’nde oybirliği ile geçen stratejik plan hazırlama ekibinde etkin rol aldı. İstanbul İl Müdürlüğü, Bursa Gürsu Belediyesi, Bursa Osmangazi Belediyesi ve Zonguldak Kozlu Belediyesi’nde iç kontrol sistemi kurma ve kalite süreç iyileştirme alanlarında danışmanlık yaptı.

Kamu alanında kazandığı güvenilirlik ve tecrübeyi özel sektörde yer alan kurumlarla harmanlayarak, danışmanı olduğu işletmelerin katma değerlerini ve büyümelerini destekleyen iş birlikleri yaptı. KOSGEB KOBİGEL ve ARGE projeleri başta olmak üzere kurumların dijital dönüşüme ayak uydurmalarına, hızlı ve sürekli büyümesine birçok alanda yazdığı projelerle yenilikçi bir bakış açısı kazandırdı.

“Modüler Mobilya Paketleme Otomasyonu Yapay Zekalı, Kameralı İzleme Sistemiyle Dünyaya Açılıyor”, “Modüler Mobilya Satışında ve İmalatında Örnek Akıllı Fabrika” ve “Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması” gibi yenilikçi proje konularına yer vererek, danışanları ile kol kola ilerleme sürecinde yatırım danışmanı şapkası ile yer aldı.

Hasan Tahsin, sürekli değişmenin ve gelişmenin önemine inanarak farklı sektörlerden firmalara Yatırım Danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Hasan Tahsin, evli ve 2 çocuk babasıdır.